Úvodní slovo

  • Liberec je velké město s mnoha nadšenými pejskaři, kteří nemají z mnoha příčin příliš příležitostí naučit své psy pod odborným vedením základům bezproblémového chování svých čtyřnohých přátel v lidské společnosti a dále rozvíjet svou zálibu v širokém spektru „psích aktivit“. Právě proto přichází se svou nabídkou naše psí škola a dog fitnesscentrum.
  • Naše zařízení není pouhou psí školou, ale snaží se jít se svou nabídkou mnohem více vstříc milovníkům psů libereckého regionu. Chtěli bychom Vás přesvědčit, že s poslušným, ale přitom sebevědomým psem bude pro Vás oba, ale i Vaše „nekynologické“ okolí nejen příjemnější a radostnější trávit společné chvíle doma, na procházkách nebo třeba „jen“ při pravidelném venčení. Naše škola samozřejmě nabízí své služby i těm, kteří chtějí sebe a svého psa dále zdokonalovat ve „psí vzdělanosti“.
  • Zároveň s tím otvíráme i naše Dogfitnesscentrum, které se nikterak zásadně neliší od obdobných zařízení pro nás lidi. Účelem „fitka“ je jednak seznámit Vás s nejrůznějšími aktivitami, které můžete provozovat se svým chlupatým kamarádem, vytvořit Vám veškeré podmínky pro smysluplné trávení volného času s Vaším psem, a to v činnostech, o které budete mít zájem a pro které máte předpoklady. Váš pes bude mít mimo jiné možnost se pohybově vyřádit ve společnosti dalších psů a lidí a zároveň si upevňovat návyky získané během základního výcviku. Námi nabízené aktivity můžete provozovat buď rekreačně, nebo i závodně dle nabídky jednotlivých psích sportů. Zároveň nechceme, aby naše zařízení bylo hermeticky uzavřené, a proto budeme podporovat u vhodných aktivit i účast Vašich rodinných příslušníků (včetně dětí), kteří budou mít možnost se aktivně zapojit do sportovního zápolení.
  • Naše psí škola i dogfitko jsou otevřeny samozřejmě pro všechna plemena psů s prokázaným i neprokázaným původem od 5měsíců stáří. Rádi mezi námi přivítáme i Vaše děti, které projeví zájem naučit se vycvičit psa a které budou chtít případně provozovat některý ze psích sportů. Výběr místa pro realizaci tohoto projektu byl pro nás jednou z klíčových otázek, protože chceme, aby náš výukový prostor byl relativně lehce přístupný pro Vás všechny včetně Vašich dětí.
  • Jsme si plně vědomi odpovědnosti, kterou na sebe bereme při nabídce tak širokého okruhu aktivit a tak pestrého spektra Vás, našich budoucích klientů a věříme, že dříve nebo později i našich přátel. Naše sebevědomí vyvěrá jednak z upřímné lásky ke psům jako našeho celoživotního mota, a dále z víry v naše teoretické i dlouholeté praktické znalosti a schopnosti při výuce majitelů psů a profesionálních psovodů všech věkových kategorií a výcviku psů nejrůznější plemen. Od samého počátku s Vámi i s Vaším psem budeme spolupracovat a nebudeme Vám tvrdit, že na vše máme recept a že jedině náš momentální názor je správný. Známe příliš mnoho psů včetně našich vlastních, kteří nám velmi rychle dokázali, že zažité a mnohokrát vyzkoušené formy a metody výcviku na ně neplatily. Proto naším dalším krédem je, že se budeme učit společně s Vámi, protože jako každý člověk, tak i každý pes je individualita, na kterou šablona neplatí. Na těchto stránkách i v praktické výuce budeme neustále zdůrazňovat, a v praxi se i řídit tím, že jste to vy, kdo psa pod naším vedením učí. Jedině tak lze dosáhnout toho, abyste byli spokojeni s tím, že vás Váš pes respektuje a přitom se neztrácí, ale naopak upevňuje Vaše vzájemné pouto.